Grzybowskie zalety – wieś z charakterem

W gminie Kołobrzeg, w powiecie kołobrzeskim, w województwie zachodniopomorskim sześć kilometrów od Kołobrzegu, nad brzegiem Morza Bałtyckiego położona jest wieś Grzybowo. Miejscowość ta jest osadą sołecką. Na stałe zameldowanych jest około 1400 mieszkańców. Jednak w sezonie letnim liczba przebywających tam osób jest kilkukrotnie większa. Grzybowo podobnie jak i pobliskie wsie nadmorskie ma całkiem nieźle rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną, a ceny noclegów są znacznie niższe, niż na przykład w Kołobrzegu – wykaz na meteor-turystyka.pl.

Grzybowo, jako wieś letniskowa przyciąga z reguły turystów, którzy lubią odpoczywać w ciszy i spokoju. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest oczywiście Morze Bałtyckie i piękna piaszczysta plaża. Ma długość 710 metrów wzdłuż linii brzegowej i znajdują się na niej cztery kąpieliska strzeżone, każde o długości 100 metrów. Wieś posiada też tak zwane atrakcje sakralne. Chociaż słowo atrakcje nie jest może w tym wypadku najbardziej trafione. Jest to między innymi kaplica filialna pod wezwaniem Matki Boskiej Licheńskiej, która została wybudowana w 1984 roku. Oprócz tego działa tu też ośrodek wypoczynkowy, który został założony przez Księży Marian i prowadzony jest przez nich do tej pory. Oprócz tego ciekawostką jest też to, że mamy tu zbór Świeckiego Ruchu Misyjnego „Epifania”. Swoje korzenie ma w Stanach Zjednoczonych.

Grzybowo jest wsią, która oprócz elementów sakralnych posiada też elementy tradycji świeckiej. Takim elementem są coroczne Jarmarki Ceramiczne, które trwają dwa dni. Można nie tylko zakupić wyroby ceramicznych mistrzów, ale też wziąć udział w warsztatach plastycznych. Wydarzenie przyciąga nie tylko okolicznych mieszkańców, ale też turystów, którzy odpoczywają w Grzybowie i innych okolicznych miejscowościach nadmorskich. Nieopodal, idąc w stronę miejscowości Dźwirzyno brzegiem morza, można dotrzeć do plaży naturystów, która również interesuje ciekawskich i bardziej wyzwolonych wczasowiczów. Wioska ma też atrakcje typowe dla nadmorskich miejscowości, które latem odwiedzane są przez turystów, czyli kramiki z przeróżnymi pamiątkami, smakołykami i tym podobne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>