Lato w Juracie

Jurata to malowniczy kurort wśród piaszczystych wydm i sosnowych lasów na Mierzei Helskiej (info Mierzeja), po obydwu stronach mających dostęp do Bałtyku – z jednej strony otwarte wody morza, z drugiej zatoka. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, które powstało od zera, wymyślone od początku jako ośrodek wczasowy i uzdrowisko nadmorskie. Patrząc na urokliwy teren, dziwić się można, dlaczego dopiero w XX wieku, dlaczego nikt wcześniej nie sięgnął po potencjał sąsiedniej Jastarni, gdy nadeszła moda na wszelkiego rodzaju uzdrowiska. Dziś Jurata odróżnia się wyraźnie od rybackiej wioski, obok której powstała. Jastarnia to typowa nadmorska miejscowość, gdzie znajdziemy stare domki rybackie, sezonowe atrakcje dla dzieci, smażalnie i wędzarnie ryb na każdym kroku. Jurata natomiast jest kurortem nastawionym na rekreację i sport, a tutejsza baza noclegowa to w dużej części obiekty luksusowe.

Pośrodku miejscowości, w poprzek półwyspu w najwęższym miejscu, mieści się ulica Międzymorze, jest to deptak, przy którym znajdziemy restauracje, kluby muzyczne, sklepy i hotele, łączący ze sobą wybrzeża od strony zatoki oraz otwartych wód. W wybudowanych w otoczeniu lasu ośrodkach wypoczynkowych i hotelach, znajdziemy korty tenisowe, boiska, baseny oraz inne sportowe i rekreacyjne obiekty i urządzenia. Jurata ma także wypożyczalnie sprzętu wodnego i szkółki, gdzie możemy skorzystać z całych kursów i pojedynczych lekcji z instruktorami. Możemy nie tylko wypożyczyć łódź, rower wodny, skuter, ale też i uprawiać surfing na desce w różnych jego odmianach, zapisać się na kurs nurkowania, popływać jachtem czy zabrać się na pokład statku rejsowego. Znajdziemy oczywiście po obu stronach plaże – najwygodniejsze i największe znajdują się od strony otwartego morza, a jeżeli szukamy aktywności fizycznej dla siebie, możemy także skorzystać z wypożyczalni rowerów. Od strony Zatoki Puckiej natomiast w morze wychodzi długie spacerowe molo. Na turystów czeka szeroki wybór obiektów (noclegi Jurata), nie tylko hoteli i apartamentów, ale też letniskowych domków czy pensjonatów oferujących noclegi. Jurata to miejscowość, która kojarzy się z towarzyską śmietanką i elitami. Niedaleko znajduje się prezydencki ośrodek wypoczynkowy, a na deptaku czy plaży spotkać możemy gwiazdy, które upodobały sobie właśnie ten zakątek.

Jedno przemyślenie nt. „Lato w Juracie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>