Mnogość atrakcji w Trójmieście

W Trójmieście z całą pewnością nie można się nudzić. Przyjazd do nadmorskiej aglomeracji to okazja do poznania dziedzictwa historycznego i kulturowego, atrakcji związanych z Bałtykiem oraz wspaniały wypoczynek. Każde z trzech miast tworzących ten wspólny organizm jest zupełnie różne, a turysta może wygodnie przemieszczać się pomiędzy nimi. Warto wybrać się tu na co najmniej kilka dni i to nie tylko latem. Miejsc, które można odwiedzić, nie zabraknie nawet na więcej takich wyjazdów. Każdy znajdzie też coś dla siebie jeżeli chodzi o restauracje, bary i kluby, a baza noclegowa [informacje: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,trojmiasto,58.html] zapewni wszystko, od najbardziej luksusowych hoteli i apartamentów po pola namiotowe.

Wiele atrakcji oferuje Gdańsk [informacje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gda%C5%84sk]. Nawet jeżeli nie jesteśmy typem turysty, który czas spędza biegając od jednego muzeum do drugiego, to już sama zabytkowa architektura Głównego Miasta robi wrażenie. Warto przejść się Długim Targiem i bulwarem nad Motławą, aby poczuć klimat historycznego portowego miasta. Urokliwe miejsca, to choćby te, gdzie można wybrać się na spacer, odwiedzić zielone tereny z pozostałościami bastionów Dolnego Miasta, czy też Park Oliwski.

Sopot, najmniejsze z miast, ma typowo wakacyjny i uzdrowiskowy klimat. Przyjeżdżając tutaj np. kolejką SKM, od razu znajdziemy się przy deptaku, ul. Bohaterów Monte Cassino, zwanym popularnie po prostu Monciakiem. Zaprowadzi nas on wprost na wejście na plażę ze słynnym molo oraz do stojącej niedaleko latarni morskiej. Oprócz rozległej, pięknej plaży do dyspozycji mamy liczne restauracje i inne lokale oraz galerie sztuki. Warto zwrócić uwagę także na niepowtarzalną architekturę Sopotu.

Gdynia kojarzona jest przede wszystkim z portem wojennej, ale ma także wielką przystań dla jachtów i statków wycieczkowych. Warto odwiedzić marinę oraz spacerową promenadę, a także piękne plaże, położone u stóp Klifu Orłowskiego.

W każdym z miast znajdziemy najróżniejsze obiekty oferujące noclegi. Trójmiasto to także liczne muzea i galerie, a także bogata oferta kulturalna. To miejsce festiwali i innych wydarzeń, a na co dzień odwiedzić można teatry i filharmonie w Gdańsku oraz Gdyni. Z pewnością wypełnienie czasu atrakcjami przyjdzie każdemu zaskakująco łatwo, a jedynym problemem okaże się to, że jest ich zbyt wiele, aby zdążyć skorzystać z wszystkich możliwości. Jeśli zaś interesują nas wsie ulokowane nad morzem, to warto wrócić do tekstu o Grzybowie [http://www.iktomaracje.pl/grzybowskie-zalety-wies-z-charakterem-292/].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>