Najciekawsze miejsca w Pieninach

Osoby chcące choć na chwilę oderwać się od zgiełku miasta koniecznie powinny zdecydować się na wyjazd w góry. Kierunkiem, który warto obrać są Pieniny, czyli pasmo, które przez wielu uważane jest za najpiękniejsze w Polsce. Podczas pobytu można nie tylko poznawać tamtejsze szlaki, ale także zwiedzić zabytkowe miejsca, czy spędzić czas korzystając z innych atrakcji. Dokąd warto się wybrać goszcząc w Pieninach? Niezależnie od tego jaka forma spędzania urlopu najbardziej odpowiada turystom, każdy znajdzie coś dla siebie. To miejsce, w którym nie brakuje ścieżek turystycznych. Można w ten sposób zdobyć najpiękniejsze wierzchołki tych terenów. Sokolica, Trzy Korony, czy Góra Zamkowa to tylko część spośród wielu możliwości.

Innym miejscem, które powinien zobaczyć każdy turysta wybierający na miejsce urlopu Pieniny jest wąwóz Homole. To miejsce, gdzie można się wyciszyć, obcować z naturą i podziwiać jej piękno – naskalne rośliny i przepływający tędy potok nadają temu miejscu niezwykłego charakteru. Ci turyści, którzy lubią podziwiać naturę, lecz nie przepadają za chodzeniem po górach powinni zdecydować się na spływ Dunajcem. To atrakcja, która od wielu lat przyciąga wielu wczasowiczów z całej Polski. Spływ rozpoczyna się w Sromowcach Wyżnych (wcześniej można na przykład zwiedzić średniowieczny zamek w pobliskiej Niedzicy), można zdecydować się na dopłynięcie do Szczawnicy lub oddalonego o kilka kilometrów Krościenka. Niezależnie od wybranego punktu docelowego wyprawa trwa ponad dwie godziny. W tym czasie przepływa się przez piękny Pieniński Park Narodowy – można zobaczyć z nieco innej perspektywy wspomniane wcześniej Trzy Korony oraz Sokolicę – spływ z pewnością zrobi duże wrażenie na każdym turyście.

Pobyt w Pieninach będzie niezapomniany, aby jednak móc w pełni korzystać w uroków tamtego miejsca konieczne jest wcześniejsze zorganizowanie pobytu noclegowego. Baza noclegowa jest elementem, o który należy zatroszczyć się już kilka tygodni przed planowanym wyjazdem. W miejscowościach leżących w Pieninach nie brakuje obiektów o różnym standardzie – można zatrzymać się w hotelu, czy SPA, ale także w ośrodku wypoczynkowym, domku letniskowym, czy pokoju wynajętym w domu osoby prywatnej. Zakwaterowanie najłatwiej znaleźć używając frazy "noclegi góry".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>