Plan zwiedzania Łeby

Mówi się o tym, że w Łebie ➭http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Leba;3935031.html – nie ma atrakcji turystycznych. Wiele osób uważa, że jedyną ciekawą rzeczą jest tak naprawdę morze i plaża jaka się tutaj znajduje – zupełnie odwrotnie, niż w opisywanym ostatnio Trójmieście ➭http://www.iktomaracje.pl/mnogosc-atrakcji-w-trojmiescie-670/. Rzeczywiście, rewelacji nie ma zbyt wiele, jednak te, które są, naprawdę warto zobaczyć.

Wieża ciśnień – obiekt jest dosyć stary, bo pochodzi z roku 1914. Ciekawa konstrukcja zachęca do tego, aby przyjrzeć się mu z bliska. Może nie jest to atrakcja warta przyjazdu, jednak jeśli już tu jesteśmy to można się tutaj wybrać. Na pewno niezwykłym, klimatycznym i tajemniczym miejscem jest tutejszy Cmentarz Ewangelicki. Jest to miejsce bardzo zniszczone, dla którego czas nie był łaskawy. Jest to również część miasta, gdzie w około znajduje się praktycznie sama zieleń nadająca mu klimatu. Znajdziemy tu groby, a raczej ich resztki, które należą do Gminy Ewangelickiej, która niegdyś miała tu swoje miejsce.

W Łebie znajduje się ciekawa kapliczka, która powstała stosunkowo niedawno, bo w 2007 roku. Zbudowano ją na 650-tą rocznicę nadania Łebie praw miejskich. Kaplica poświęcona jest św. Barbarze. Jest niewielkim, lecz pięknym obiektem. Znajduje się w przyjemnej okolicy, dlatego jeśli wybieramy się na spacer, to warto przyjść właśnie tutaj. Atrakcje turystyczne w Łebie są niepozorne. Większości z nich nie możemy nazwać ciekawymi, a co najwyżej ciekawostkami. Na szczęście plaża i morze nadrabiają wszystkie inne niedoskonałości.

W Łebie możemy zatrzymać się w różnej jakości hotelach, motelach oraz pensjonatach ➭http://meteor-turystyka.pl/noclegi,leba,0.html. Noclegi to także pola namiotowe, z których wiele osób chętnie korzysta. Baza noclegowa tej miejscowości jest naprawdę dobrze opracowana. Inne turystyczne miejsca mogłyby się od Łeby wiele pod tym względem nauczyć. Jeśli tylko mamy ochotę na wypoczynek nad polskim morzem, to warto tu przyjechać. Jeśli znudzi się nam wylegiwanie na plaży, zawsze możemy przejść się na spacer, bądź wybrać na rowerową przejażdżkę. Wypożyczalni rowerów jest co najmniej kilka. To bardzo specyficzna miejscowość. Można się w niej zakochać lub ją znienawidzić. Żeby jednak to zrobić trzeba tutaj przyjechać i samemu ocenić jej walory turystyczne.

5 przemyśleń nt. „Plan zwiedzania Łeby

  1. JOwiSZ09 w tekście masz link, proponuję skorzystać z tej strony, bo ja tam znalazłam fajny nocleg w Krakowie jak szukałam i byłam bardzo zadowolona

  2. Polecam zwiedzanie Łeby na rowerze, można wypożyczyć taki z siodełkiem dla małego człowieka i ruszać w drogę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>