Rabka-Zdrój – królestwo dzieci

Jednym z niezwykle popularnych kurortów turystycznych, a zarazem miast uzdrowiskowych jest Rabka-Zdrój, miasto położone na południu naszego kraju w województwie małopolskim. Jej charakterystyczne położenie na obszarze Kotliny Rabczańskiej, na wysokości przekraczającej 500 m n. p. m. sprawia, że panujący tutaj klimat jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Miasto to jest świetnym celem podróży turystycznych ludzi w każdym wieku i o bardzo różnorodnych zainteresowaniach i preferencjach.

Moc atrakcji czeka tutaj przede wszystkim na dzieci. To właśnie dla nich otwarty został Teatr Lalek "Rabcio" (teatrzyk ‣ na wikiperii). Dla nich też postawiono niezwykle charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny pomnik uwielbianego przez najmłodszych św. Mikołaja. Rabka-Zdrój nazywana jest od 1996 roku "Miastem Dzieci Świata", a ilość małych turystów przybywająca tutaj każdego roku jest ogromna.

W Rabce-Zdroju wspaniałe atrakcje odnajdą również miłośnicy zabytków i historii. Drewniany kościół pochodzący z XVI wieku będzie nie lada gratką dla każdego pasjonata historycznych zabudowań. Obecnie w budynku tym znajduje się Muzeum im. Władysława Orkana. Każdy miłośnik zwiedzania powinien odwiedzić również urokliwą kapliczkę św. Floriana, której powstanie datuje się na XIX wiek. Niezwykle interesującym i oryginalnym muzeum jest Muzeum Rekordów i Osobliwości. Prezentowane tutaj eksponaty z całą pewnością zainteresują każdego, bez względu na wiek.

Rabka-Zdrój to miejsce idealne na rodzinne wakacje. Malowniczo umiejscowiony Park Zdrojowy zachęca do długich, rodzinnych spacerów mogących być świetną formą spędzania wspólnie wolnego czasu. Warto też zobaczyć pomnik Jana Pawła II, a także piękną fontannę ustawioną przed Kawiarnią Zdrojową. W Rabce-Zdroju zajęcie dla siebie odnajdą również miłośnicy bliskości z naturą i sportu. To właśnie tędy przebiega Główny Szlak Beskidzki zapewniający turystom liczne szlaki piesze, a także rowerowe zróżnicowane pod względem trudności.

Decydując się na przyjazd tutaj warto wcześniej rozważyć istotną kwestię jaką są noclegi. Rabka-Zdrój posiada co prawda całe mnóstwo miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach i domkach do wynajęcia jednak liczba turystów jest ogromna. Warto więc zarezerwować swój wymarzony pokój (noclegi Rabka ‣ na meteorze) na kilka miesięcy przed przyjazdem tutaj mimo, że baza noclegowa wciąż nieprzerwanie się rozwija tworząc nowe miejsca zakwaterowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>