Sport i rozrywka w Kudowie-Zdroju

Kudowa Zdrój to miasto, które jest znane przede wszystkim dzięki swojej funkcji uzdrowiskowej. Oprócz tego znajduje się tu wiele ciekawych zabytków, muzeów oraz oczywiście przepiękna przyroda i krajobrazy z Górami Stołowymi na czele. Z wypoczynku w tej miejscowości powinni jednak być zadowoleni również wielbiciele sportu i rekreacji. Dlaczego?

W Kudowie Zdrój znajduje się wspaniały Aqua Park Wodny Świat. Jest to wielka atrakcja dla dzieci, młodzieży, ale i osób starszych, które korzystają z pobliskich sanatoriów. Wodny Świat znajduje się bowiem w centrum uzdrowiska i dostosowany jest także do seniorów i osób niepełnosprawnych. Składa się z basenu sportowo-rekreacyjnego, którego długość wynosi 25 metrów, basenu rekreacyjnego, brodzika dla najmłodszych, zjeżdżalni, jacuzzi oraz saun, solarium, siłowni, torów do gry w kręgle i gabinetu masażu.

Osoby, które wybierają się do Kudowy zimą również powinny być zadowolone. Znajduje się tu bowiem tak zwana Dolina Sportów Zimowych, która jest niezwykle urokliwym zakątkiem, znajdującym się na obrzeżach miasta, w bardzo spokojnej i pięknej okolicy. Turyści korzystają przede wszystkim ze sztucznie oświetlonego wyciągu narciarskiego oraz toru do coraz popularniejszego w Polsce snowtubingu, który dostosowany jest także dla tych najmłodszych.

Kolejną atrakcją dla całej rodziny jest park linowy Mountain Emotion, który czynny jest od rana do samego wieczora. Istnieje także możliwość zorganizowania nocnej ekspedycji. Znajduje się tu wiele mostów linowych, tyrolek itp. Na taką wyjątkową wyprawę decydują się nawet kilkuletnie dzieci, ale także osoby dorosłe. Coraz większą popularnością cieszy się także Rancho Montana, które zaprasza nie tylko osoby potrafiące jeździć konno, ale i te, które jeszcze nigdy nawet nie widziały koni na żywo. To doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą się "zapoznać" z tymi zwierzętami, gdyż można obserwować je praktycznie przez cały dzień. Można także odbyć szkolenie jeździeckie w stylu western, które najbardziej nadaje się na przejażdżki po górskich terenach. Osoby, które w ogóle nie potrafią jeździć konno mogą wykupić sobie specjalną przejażdżkę.

Warto wiedzieć, że w pobliżu tych niezwykle atrakcyjnych miejsc jest świetna baza noclegowa, a wyszukać noclegi można zarówno w luksusowych hotelach, jak i gospodarstwach agroturystycznych. Nie ma więc na co czekać, koniecznie trzeba wybrać się do Kudowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>